Aralık 2013

14 Aralık 2013 tarihinde Ankara Sanat ve Kültür Araştırma Derneği’nin (ASKAD)davetlisi olarak Ankara’ya gittik. Projelerimizle ilgili bir sunum yaptık.

3 Aralık 2013 de Bilgi Üniversitesi, Kuştepe Kampüsünde  Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencilerine ‘’Deniz Arkeolojisi ve Deneysellik’’ isimli bir konferans verdik.

Kasım 2013

19 Kasım 2013 tarihinde Afrodisias’ı Sevenler Derneği üyeleri projelerimizi ziyarete geldiler.

14 Kasım 2013 tarihinde 2002 yılında Marsilya da kurulan ‘’Une Terre Culturelle’’  başka ülkelerden göç eden insanların, özellikle gençlerin kültürel fark, kendine güven, bağımsızlık, bilinç, dil gibi becerileri kazanabilmeleri ve çalışma hayatına uyumları için çeşitli yöntemler içeren eğitim sistemleri uyguluyor. Bu kapsamda yaptıkları bir çalışma için geldikleri  İzmir de, projelerimizi ziyaret ettiler. http://www.uneterreculturelle.org/

7 Kasım 2013 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri çalışmalarımızı ziyaret ettiler. Projelerimizle bir sunum yaptık.

Ekim 2013

3-5 Ekim 2013 tarihleriarasında Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile kurulan İstanbul Tarihi Yarımada Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (İSTYAM)düzenlediği sempozyumda ‘’İstanbul’un Kayıkları’’ adlı bir bildiri sunduk.

Mayıs 2013

31 Mayıs 2013 tarihinde, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu’ nun  düzenlemiş olduğu ‘’Sivil Toplum Kuruluşları ile Bilgi Paylaşımı ve İşbirliği Çalıştayı’’ Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirildi.  UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz, MEB Müsteşar Yardımcısı ve UNESCO  Türkiye Millî Komisyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Çelik, Genel Sekreter Yrd. V. Şule Ürün, Genel Sekreter Yrd.İrem Alpaslan’ ın açılış konuşmalarını yaptığı, ulusal ve uluslar arası arenada faaliyet gösteren 46 öncü STK’ nın davet edildiği çalıştaya derneğimiz adına Yönetim Kurulu  Başkanımız Osman Erkurt’un katıldığı bu çalıştayda, derneğimizin tanıtımını ve  gerçekleştirilmiş olduğumuz projelerimizle ilgili bir sunum yaptık.

16 Mayıs 2013 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü Etkinlikleri kapsamında, ‘’Deniz Arkeolojisi ve Deneysellik’’ adlı bir konferans verdik.

2-3 Mayıs 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesi’ nin düzenlediği ‘’Osmanlı Devletinde Nehirler ve Göller’’ sempozyumuna katıldık. ‘’Tuna Nehrinde İnce Donanma’’ adlı projemizi anlattık.

Nisan 2013

24-25 Nisan 2013 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesini düzenlediği ‘’2. Ankara Arkeoloji Günleri’’ nde derneğimizin yönetim kurulu başkanı Osman Erkurt Deniz Arkeolojisi konulu konferans verdi.

22 Nisan 2013 tarihinde Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın Başkanlığında ki Urla Tanıtım Grubu çalışmalarımızı ziyaret ettiler. Ziyarete, AK Parti İzmir Millet Vekili İlknur Denizli, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Vali Yardımcısı İbrahim Ballı, Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu, Urla Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Kamil Akçadırcı, Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzun, İYTE Rektörü Prof. Dr.Mustafa Güden katıldılar.

13 Nisan 2013 tarihinde derneğimizin gönüllülerinden Koray Alper, Eda Güngör ile evlendi. Arkadaşlarımıza ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

10-12 Nisan 2013 tarihinde yapılan V. Dokuz Eylül Arkeoloji Sempozyumunda derneğimizin yönetim kurulu başkanı Osman Erkurt Deniz Arkeolojisi ve Deneysellik adlı bir bildiri sundu.

Mart 2013

23 Mart 2013 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Bölümü Mimari Tasarım II proje dersi öğrencileri çalışmalarımızla ilgili bilgi almak üzere ziyaretimize geldiler.

22 Mart 2013 tarihinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü öğrencilerinin Karaburun Yarımadası için yaptıkları proje kapsamında ziyaretimize geldiler.

12 Mart 2013 tarihinde Göztepe Rotary Kulübünün davetlisi olarak Hilton Otelinde yapılan toplantıda derneğimizin yönetim kurulu başkanı Osman Erkurt çalışmalarımızla ilgili bir sunum yaptı.

11 Mart 2013 tarihinde derneğimizin yönetim kurulu başkanı Osman Erkurt, İzmir Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık Bölümü öğrencilerine ‘’Arkeoloji nedir’’ başlıklı bir konferans verdi