Kasım 2007

Koç Üniversitesinde yapılan 11. Sualtı Bilim ve Teknolojileri   (SBT) Sempozyumuna katılındı.

Ekim 2007

Ekim 2007  Derneğimizin kurucu üyelerinden Serim Paker,  Neslihan Oluk ile evlendi

Temmuz 2007

Temmuz 2007 Bireme Gemisi imalatı devam ediyor.

Temmuz 2007  360 Derece TAD ile İzmir Fransız Kültür Merkezi arasında MARE NOSTRUM adlı bir işbirliği anlaşması imzalandı.Akdeniz Kültürü ile ilgili konularda ve özellikle Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projesinde işbirliği yapılıyor.

Temmuz 2007 Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı Foça, Denizciliği Tanıtma, Sevdirme ve Yaygınlaştırma Merkezi’ nin açılışına Uluburun II ve İzmir Kayığı ile katıldık. Bir müze anlayışı ile düzenlenen binalar 2 bölümden oluşuyor. Deniz tarihi bölümüne Foça’  nın  özellikle İon dönemindeki tarihi ile ilgili panolar hazırladık. Güney Deniz Saha Komutanı Korgeneral Sayın Alev Gümüş, Foça Kaymakamı Sayın Kamil Köten, projelerimize her zaman destek veren E. Korgeneral Sayın Lütfü Sancar Uluburun II yi ziyaret ettiler

Haziran 2007

Derneğimizin kurucu üyelerinden Sidar Duman,  Görkem Gül ile evlendi.

Mayıs 2007

Mayıs 2007  10 Mayıs tarihinde, GMO İzmir Şubesi kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Egepalas Otelinde yapılan toplantıda, Ulaştırma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz tarafından   derneğimize şilt verildi.

Mayıs  2007  Beş aydır misafir olduğu  Ataköy Marina’dan  yola çıkan Uluburun II  Çanakkale Limanın’ da  dört gün hava bekleyerek Urla-İskele  Limanına bağlandı. 

Nisan 2007

Nisan 2007  Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projemizde yer alan  Birme Gemisi’ nin imalatına başlandı.

Nisan 2007  24-29 Nisan 2007 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde yapılan XI. Symposium On Mediterranean   Archaeology a Multi-Disciplinary Symposium’ una  (SOMA)katıldık. Deneysel arkeoloji projelerimizin sunumunu yaptık.

Mart 2007

Mart 2007Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projemizin Bilim Kurulu Başkanlığını  Phokaia Kazı Başkanı Sayın Prof. Dr. Ömer Özyiğt yapıyor.

Projenin uygulama alanı olarak, Ankara Üniversitesi Urla Sualtı Araştırmaları ve Uygulama Merkezi’ nin  sahası seçildi. Urla Belediyesi saha düzenlemesi yaptı ve imalat için çadır verdi. 

Şubat 2007

Şubat 2007 9 – 18 Şubat tarihleri arasında Avrasya Boat Show da Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projemizin tanıtımı yaptık.